Hakkımda

1980’lerin ilk yıllarında soğuk ve karlı günde İstanbul’da başladı yolculuğum. Heybeliada, Koşuyolu, çok sonraları üniversite yılları için gittiğim Ankara’dan sonra tekrar İstanbul’da devam ediyor hayat benim için. Hala kendi yolculuğumu, yolumu keşfetme derdindeyim. Yazı da bu keşifte bana yardımcı olan desteklerden bir tanesi – ama en sevdiklerimden.

Daha küçük bir çocukken çoğunu resim yaparak geçirdiğim günlerde tanıştım kağıt, boya kalemleri ve envai çeşit boyayla. Sonraları boya kalemlerine alışık olan parmaklarım kurşun kalemle, yazıyla ve sözcüklerle tanıştı ve o gün bugündür ‘bizim çocuklarla’ olan yakın arkadaşlığımız devam ediyor. Bu, öyle yakın bir ilişki ki, kendime sözcüklerle örülü bir mesleği, çevirmenliği seçtim. Eh, bu kadar yıl boyunca biraz arka planda kalan eski dostum resmi gücendirmiş olabilirim pekala.

Bu gezegende ilgimi çeken şeyler sadece yazıyla, okumayla, resimle sınırlı değil elbette: Gezegenin kendisi, dünyanın ve insanın beni her zaman şaşırtan manzaraları, ülkeleri ama aslında bir o kadar da aynı oluşu, dillere kafa yormak, müzik, mutfak keşifleri, arkadaşlar, dekorasyon, önünde hep saygıyla eğildiğim ve kendisine nazik olmaya çalıştığım doğa, bana kendimi ve hayatı sevmeyi ve kabullenmeyi öğretirken bedenimi ve nefesimi de unutmayan yoga ve buraya sığdıramadığım pek çok şey.

Kendimden bu kadar bahsettiğim yeter, buyurun okumaya!

simgeninguncesi@gmail.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s